Izdavanje potvrde o invaliditetu preko HZJZ

SOIH je na sastanku održanom dana 27. rujna  u MROSP-u s predstavnicima HZJZ, ZOSI i MROSP informiran kako je HZJZ preopterećen brojem zahtjeva koje su udruge osoba s invaliditetom u ime svog cjelokupnog članstva uputile u svrhu izdavanja potvrda za osobe s invaliditetom kao dokaz o aktualnom statusu osobe u Registru osoba s invaliditetom.
Naputak HZJZ je da se u slučaju potrebe za izdavanjem potvrde obrate osobe s invaliditetom osobno, navodeći svrhu u koju se potvrda izdaje i to neposredno prije predaje zahtjeva za ostvarivanjem prava na uslugu za čije je ostvarivanje takva potvrda potrebna.

Naime, propisi kojima se uređuju zaštita osobnih podataka, tajnost podataka i informacijska sigurnost onemogućavaju HZJZ da takve podatke daje udrugama.

Dobili smo povratnu informaciju od naših članova da na izdavanju radi samo jedna osoba koja je dislocirana u Zapruđu i te potvrde mora odnositi u Rockfelerovu na potpis pa je to razlog veoma dugom čekanju.

Na HZJZ stranicama je sljedeća obavijest:

Za izdavanje potvrda za osobe s invaliditetom molimo građane da se jave na sljedeće kontakte:

  • Telefon:

       091 4683 071
       092 121 6110

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *