EBE-EUSMOS

Učenici 3. razreda OŠ “Ante Kovačića”, Marija Gorica, sa svojom učiteljicom Snježanom Vranješ, sudjelovali su u međunarodnom znanstvenom projektu “Evidence Based Education European Strategic Model for School Inclusion ( EBE-EUSMOSI).
To je projekt stvaranja europskog strateškog modela za obrazovnu inkluziju, tj. uključivanje djece s
teškoćama u razvoju u redovnu nastavu. Razred koji pohađa naša članica Petra Tašić odabran je među 20 iz cijele Hrvatske.
Sudjelovalo je i 20 razreda iz Španjolske, te Italije.
U okviru projekta procjenjivala su se obrazovna postignuća učenika u području rješavanja problemskih zadataka, razumijevanju slušanog i računanju. Također su se procjenjivale  socijalne i emocionalne kompetencije učenika (učenici su ispunjavali upitnik o zadovoljstvu druženjem u školi  te upitnik tolerancije).
U goste im je došla profesorica Zrinjka Stančić s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta koja je
provodila individualnu procjenu učenika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *