Nacionalni dan ambliopije (NaDA), 12. rujna 2018.

U Ministarstvu zdravstva 12. rujna, u suorganizaciji Ministarstva zdravstva i Kliničke bolnice „Sveti Duh“- Referentnog centra Ministarstva zdravstva za dječju oftalmologiju i strabizam,  svečano je obilježen Nacionalni dan ambliopije te predstavljen novi protokol provedbe Nacionalnog programa ranog otkrivanja slabovidnosti. Toj svečanosti je prisustvovala predstavnica naše udruge.

Važna je novost što će se Nacionalni program ranog otkrivanja slabovidnosti od 1. siječnja 2019. godine provoditi pozivanjem četverogodišnjaka na probirni preventivni pregled u ugovornim zdravstvenim ustanovama Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, s kojima će HZZO sklopiti posebne ugovore s van limitnim plaćanjem izvršene usluge.
Time će oftalmološki pregled vida s navršene 4 godine života biti omogućen za svu djecu Hrvatske. Četverogodišnja djeca pozivat će se na besplatne preglede s naznačenim točnim datumom, vremenom i mjestom pregleda, a pregled je za roditelje besplatan.

Više o događaju …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *